2. γ. Μετατροπή της ενέργειας – Αφίσα/ Energy Transformation- Poster (Σιδέρη Κατερίνα , Τσιγγέλα Ευαγγελία)

Υλοποίηση πειραμάτων , αφού έγιναν υποθέσεις για το τι μπορεί να συμβεί, με στόχο να δουν οι μαθητές τι είναι η ενέργεια και πως αυτή μετατρέπεται από τη μία μορφή ενέργειας σε άλλη! Οι μαθητές ζωγράφισαν την εμπειρία τους και οι ζωγραφιές τους οδήγησαν στη δημιουργία αφίσας και στη δημιουργία ψηφιακών παιχνιδιών!

We carried out experiments, after we made assumptions about what can happen, in order the students to undrestand what energy is and how it can be transformed from the one form to another! The students painted their experience and their paintings led to the creation of a poster and digital games!

Η αφίσα δημιουργήθηκε με την αξιοποίηση του εργαλείου Easel.ly

Μορφές Ενέργειας