Σήμερα Τετάρτη 6 Μαρτίου, ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού οι Νεράιδες Χαλαμπώ και Λαλού μας ταξίδεψαν σε ένα μαγικό κόσμο γεμάτο περιπέτειες, μαθήματα και ατελείωτη διασκέδαση! Τα παιδιά καθώς συμμετείχαν στη δράση μέσα από τη μίμηση,την κίνηση και τη δραματοποίηση της ιστορίας, έζησαν και διδάχτηκαν σημαντικές αξίες όπως η φιλία,η συνεργασία,η υπομονή και η αγάπη!! Έτσι έμαθαν πώς να νικάνε το bullying!!