Τι κοινό έχουν ένα πιάτο ζεστή σουσαμόσουπα, η δίαιτα του Μάκη του ιπποπόταμου, η συνταγή ενός πελεκάνου γιατρού από το Μεξικό, ένα δέντρο που τραγουδάει, το αναψυκτικό της καμήλας με τα δύο μπικίνι, και τα γυαλιστερά λουστρίνια του ασβού;
Τον κύριο Αγησίλαγο, τον διάσημο σεφ, που ένα πρωί απλά… ξύπνησε με μαγουλάδες.
Με μεγάλη μας χαρά παρακολουθήσαμε την παράσταση “Ο Αγησίλαγος” από την παιδική σκηνή του θεάτρου Αυλαία: