Απόκριες 2024

carnival

Και φέτος το αποκριάτικο κλίμα ήταν έντονο στο σχολείο μας…..

• Ξεκίνησε με τη συμμετοχή των τμημάτων της Στ Τάξης με τους εκπαιδευτικούς τους κ. Παππά Νικόλαο και κ. Γιαννούλη Ευφροσύνη στις αποκριάτικες εκδηλώσεις του Τμήματος Παραδοσιακών Χορών του Δήμου Ιωαννιτών την Κυριακή της Αποκριάς 10-3-2024 στα Λιθαρίτσια μαζί με πολιτιστικούς συλλόγους του δήμου. Υπεύθυνη διδασκαλίας αποκριάτικων χορών και δρώμενων, η γυμνάστριά μας κ.Τζακώστα Αναστασία.
  • Συνεχίστηκε με αποκριάτικες κατασκευές από τους εκπαιδευτικούς με τα παιδιά

…και κορυφώθηκε με το ξεφάντωμα την Παρασκευή 15 Μαρτίου, όπου με την συνδρομή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και σύμμαχο τον καλό καιρό μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς διασκέδασαν στους ρυθμούς των μαθητών του Μουσικού Σχολείου, τους οποίους και ευχαριστούμε πολύ, όπως επίσης και τις γιαγιάδες/παππούδες που μας επισκέφτηκαν μετά από πρόσκλησή μας,  χόρεψαν με τα εγγόνια τους και συμμετείχαν στα αποκριάτικα δρώμενα του σχολείου μας!!!!