Εορταστικές εκδηλώσεις του σχολείου μας για την επέτειο της 25ης Μαρτίου

Αγαπητοί μας  γονείς/κηδεμόνες, οι εορταστικές εκδηλώσεις του σχολείου μας για την επέτειο της 25ης Μαρτίου θα πραγματοποιηθούν από τις  08:15 έως και τις 09:40. Οι μαθητές/-τριες (που δεν είναι εγγεγραμμένοι στο τμήμα πρωινής ζώνης) θα προσέλθουν στο σχολείο κανονικά στις 08:15. Η πρωινή ζώνη προσέλευσης στο σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά.

Όλοι οι μαθητές/-τριες θα αποχωρήσουν στις 09:40Το ολοήμερο πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει.

Οι μαθητές/-τριες της  ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας θα έρθουν με την στολή της παρέλασης.

Το τμήμα της σημαίας, θα παραμείνει στο σχολείο μας με το πέρας της σχολικής μας εορτής και κατόπιν, συνοδεία εκπαιδευτικών, θα μεταβεί στην προτομή του Άρμεν Κούπτσιου στην πλατεία της πόλης μας, όπου  οι μαθητές/-τριες   θα καταθέσουν στεφάνι τιμής στους αγωνιστές του 21 στις 11:00.

Οι γονείς των μαθητών/-τριών που θα συμμετέχουν στην κατάθεση στεφάνου, θα πρέπει να παραλάβουν τα παιδιά τους από την πλατεία στις 11:15 ή θα πρέπει να ενημερώσουν την εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Σοφία Καμνιάτσου, ότι επιτρέπουν στο παιδί τους να αποχωρήσει μόνο του.