stripes_blue

● Προγραμματισμός Ιουνίου

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ

1. ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΠΡΟΑΓΩΓΕΣ

• Τα παιδιά που ήδη φοιτούν στο σχολείο μας προάγονται και γράφονται αυτόματα στην επόμενη τάξη. Δεν χρειάζεται να κάνετε εσείς κάποια ενέργεια.

2. ΑΤΟΜΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ

• Οι μαθητές της Γ’ που θα πάνε το Σεπτέμβρη στη Δ’ τάξη, θα πρέπει να φέρουν μετά τον αγιασμό συμπληρωμένα τα Δελτία Υγείας που θα τους δώσαμε.

3. ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

• Οι εγγραφές στην Α’ τάξη του Γυμνασίου γίνονται υπηρεσιακά από εμάς. Όλοι οι απόφοιτοι του σχολείου μας εγγράφονται αυτόματα στο 6ο Γυμνάσιο.
  • Τα Γυμνάσια ζητούν την προσέλευσή σας σε αυτά μέσα στον Ιούνιο για επιβεβαίωση στοιχείων.
  • Η Διαδικασία Επιλογής για το Μουσικό Γυμνάσιο θα γίνει 16-22 Ιουνίου και θα ακολουθήσει η μετεγγραφή των επιτυχόντων σε αυτό.
  • Όσοι θέλουν να πάνε σε κάποιο άλλο Γυμνάσιο, θα πρέπει να κάνουν μετεγγραφή το Σεπτέμβρη από το Γυμνάσιο εγγραφής τους

4. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΔΡΑΣΕΩΝ

ΗΜΕΡΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
Πέμπτη 2-6-2022 Εκδρομή στην κατασκήνωση Τσαφ Τσουφ ● Όλα τα παιδιά έρχονται στις 8.15 χωρίς σχολικές τσάντες.
● Καλό είναι, ειδικά τα μικρότερα παιδιά, να έχουν μαζί τους πατάκι για να καθίσουν και μια αλλαξιά ρούχων.
● Επιστρέφουμε γύρω στις 5 το απόγευμα
Δευτέρα 13-6-2022 † του Αγίου Πνεύματος ● Κλειστά όλα τα Σχολεία (Δημοτικά, Νηπιαγωγεία, Γυμνάσια, Λύκεια)
Τρίτη 14-6-2022 Αθλητικές δραστηριότητες και παιχνίδια στο 5Χ5 Ετόγλου ● Όλα τα παιδιά έρχονται στις 8.15 χωρίς σχολικές τσάντες, με καπελάκια & αθλητικά παπούτσια
● Τα παιδιά θα σχολάσουν κανονικά
Τετάρτη 15-6-2022 Τελετή Λήξης Έτους & Επίδοσης Τίτλων ● Όλα τα παιδιά έρχονται στις 8.15 χωρίς τσάντες.
● Οι εκδηλώσεις στην αυλή θα αρχίσουν στις 9.15 και θα είναι ανοιχτές στους γονείς.
● Όλα τα παιδιά θα σχολάσουν στις 10.00

Καλό Καλοκαίρι