stripes_blue

• Αγιασμός

Βάσει της Υ.ΠΑΙ.Θ./Φ.1/115739/Δ4/4-9-2020 και μετά από συνεννόηση με τον ιερέα του Ι.Ν. Αγίας Τριάδας, ανακοινώνουμε τα εξής:

Ο Αγιασμός του Δ.Σ. 5ου Δράμας για την έναρξη του διδακτικού έτους 2020-2021, θα γίνει
τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 στις 11.00 π.μ.
  • Κανείς πλην των μαθητών και των εκπαιδευτικών δεν επιτρέπεται να εισέλθει στην αυλή ή/και στο κτήριο του Σχολείου.
  • Ο ιερέας θα τελέσει τον Αγιασμό στην αυλή παρουσία των μαθητών της ΣΤ’ τάξης και όσων εκπαιδευτικών δεν έχουν τμήμα. Στη συνέχεια θα επισκεφθεί όλες τις αίθουσες του Σχολείου, όπου θα παρευρίσκονται οι λοιποί μαθητές και μαθήτριες με τους εκπαιδευτικούς του τμήματός τους.
  • Τα παιδιά θα προσέλθουν στις 11 παρά τέταρτο με άδειες τις τσάντες τους και, μετά τον αγιασμό, θα πάρουν τα σχολικά βιβλία της χρονιάς.