stripes_blue

• Δ’ τάξη: Επιλογή 2ης Ξένης Γλώσσας

Σύμφωνα με την Υ.ΠΑΙ.Θ/Φ52/38300/Δ1/17-3-2020, οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών που φοιτούν φέτος στη Δ’ τάξη και θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 20202021 στην Ε΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου, θα πρέπει να συμπληρώσουν δήλωση με τη γλώσσα προτίμησης του παιδιού τους (Γαλλική ή Γερμανική) και να την καταθέσουν στον Διευθυντή/ντρια του Σχολείου.

Λόγω των περιορισμών που έχουν βάλει τα μέτρα για τη μη εξάπλωση της πανδημίας, παρακαλούνται οι γονείς των μαθητών της φετινής Δ’ τάξης, να συμπληρώσουν την υπεύθυνη δήλωση που αναρτήθηκε στην κοινότητα viber του Σχολείου και να την υποβάλλουν το ταχύτερο δυνατό.

Ενημερώνουμε πως η υποβολή της φόρμας είναι οριστική, υπέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης και ΔΕΝ επιτρέπονται εκ των υστέρων αλλαγές.