ΝΕΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2024-25

50ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ- εγγραφές

Δικαιολογητικά που πρέπει να προσκομίσουν οι γονείς/κηδεμόνες στο νηπιαγωγείο μετά την αποδοχή της αίτησης που υπέβαλαν ηλεκτρονικά μέσω gov.gr :

• Το βιβλιάριο υγείας του μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) , το οποίο συμπληρώνεται από παιδίατρο.
  • Στην περίπτωση των μαθητών/τριών με αναπηρία ή άλλες εκπαιδευτικές ανάγκες οι γονείς/κηδεμόνες συνυποβάλλουν γνωμάτευση από το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. (εφόσον υπάρχει). Επισημαίνεται ότι η γνωμάτευση αυτή δεν αποτελεί προϋπόθεση εγγραφής του μαθητή/τριας στο Νηπιαγωγείο, διευκολύνει όμως την οργάνωση για την υποστήριξη μαθητών με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες.
  • Όταν  υπάρχει αίτηση συμμετοχής στο ολοήμερο πρόγραμμα χρειάζεται ενυπόγραφη δήλωση των γονέων/κηδεμόνων τους. H αίτηση δίνεται από το νηπιαγωγείο.
  • Επιπλέον φόρμα συμπληρωματικών στοιχείων, που αφορούν το προνήπιο και την οικογένεια.
  • Υπεύθυνη δήλωση τήρησης του ωραρίου( προσέλευση-αποχώρηση) και των συνοδών που θα εξυπηρετούν. Δίνεται από το νηπιαγωγείο.

ΠΡΟΣΟΧΗ

Οι γονείς που έλαβαν τηλεφωνικά την αποδοχή της αίτησής

τους, μπορούν να προσέρχονται

από την Πέμπτη 14-03-2024, από τις 13.30΄ έως τις 14.00΄μμ.