ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Την Τετάρτη 15-06-2022 ΔΕΝ θα γίνει κανονικό πρόγραμμα στα τμήματα. Είναι η τελευταία μέρα προσέλευσης των παιδιών για την τρέχουσα σχολική χρονιά. Κάθε παιδί με ενήλικα (γονιός) συνοδό, θα προσέλθει εντός του χρονικού διαστήματος 08.30΄πμ και έως τις 10.00΄πμ, το αργότερο, για να παραλάβει:

Α) Το ενθύμιο-αναμνηστικό  φοίτησης

Β) Το πιστοποιητικό φοίτησης( για τα νήπια), που θα υποβληθεί στο Δημοτικό Σχολείο εγγραφής τους.

Γ) Το protfolio, με τις ενδεικτικές εργασίες στα γνωστικά αντικείμενα και προγράμματα, που υλοποιήσαμε στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και που δείχνουν την πρόοδο του παιδιού.

Δ) Βεβαίωση συμμετοχής σε καινοτόμα προγράμματα  και σε διαγωνισμό.

Ε) Άλλο υλικό που ανήκει στον μαθητή.

Όλα τα παιδιά και των 2 υποχρεωτικών πρωϊνών τμημάτων θα ακολουθήσουν αυτό το πρόγραμμα. Θα γίνει αποχαιρετισμός παιδιών, εκπαιδευτικών και γονέων για τις καλοκαιρινές διακοπές.