ΕΠΙΔΑΠΕΔΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!
Κυκλοφορώ με ασφάλεια: Παίξαμε ένα αυτοσχέδιο επιδαπέδιο παιχνίδι,με δύο ζάρια( ένα με αριθμούς και ένα με τα χρώματα του φωτεινού σηματοδότη!) και με σήμανση στο μονοπάτι μας.
Πως παίζεται το παιχνίδι: Στόχος μας είναι να ξεκινήσουμε από το σχολείο και να φτάσουμε στη φάρμα, σύμφωνα με τους κανόνες.
Επεξήγηση: Ρίχνουμε το ζάρι φανάρι και μόνο αν φέρουμε πράσινο προχωράμε – ρίχνουμε το ζάρι με τους αριθμούς για να γνωρίζουμε πόσα τετράγωνα θα προχωρήσουμε. Στο πορτοκαλί προχωράμε ένα τετράγωνο ενώ στο κόκκινο μένουμε ακίνητοι . Εκείνος που θα φτάσει πρώτος στη φάρμα είναι και ο νικητής.
Καλή ψυχαγωγία!!!