“Καλώς Ήρθες Άνοιξη!” (Τμήμα 1)

Απρ 202420
“Να τη, η άνοιξη προβάλλει
με χαρές κι αγάπες πάλι.
Γεια σου, λέλεκα λεβέντη,
π’ έστησες στη στέγη γλέντι”.
Τρούπης Θ.

brainstorming

Μεγαλώσαμε πια και κάθε μας ενότητα την ξεκινάμε με καταιγισμό ιδεών. Πλέον γράφουμε, με άνεση, μόνοι μας! Πολλές και πρωτότυπες ιδέες ακούστηκαν από τους μικρούς μας μαθητές! Είχαν πολλές γνώσεις γύρω από τη θεματική ενότητα της άνοιξης!

plant growing

Μα πως μεγαλώνουν τα φυτά άραγε! Το μάθαμε καλά! Με μια ομαδική εργασία κάναμε το σποράκι-δεντράκι!

tulips

Φτιάξαμε, βήμα-βήμα, τις πιο χρωματιστές τουλίπες της Άνοιξης!

experiment

Ώρα για πείραμα! Πως μπορεί ν’ ανθίσει μαγικά ένα λουλούδι; Κάθε ομάδα σκέφτηκε και πραγματοποίησε το πείραμα!

zari

Ανοιξιάτικο παιχνίδι με ζάρι! Ένα κινητικό παιχνίδι με ζάρι φτιάχτηκε για όλη την παρέα!

Plays

Μετρήσαμε, αντιστοιχήσαμε, προσπαθήσαμε να στερεώσουμε και πολλά άλλα… Η τάξη μας γέμισε με ανοιξιάτικα παιχνίδια!

από κάτω από: Γενικά| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Καλώς Ήρθες Άνοιξη!” (Τμήμα 1)

Τα σχόλια είναι κλειστά.