Παραλαβή Δωρεάς από το Νηπιαγωγείο της Ερασμείου Ελληνογερμανικής Σχολής
Αυτήν την εβδομάδα όλα τα παιδάκια μας ταλαιπωρούνται από τις ιώσεις της εποχής με αποτέλεσμα να είμαστε λίγο στεναχωρημένοι που λείπουν πολλοί φίλοι μας! Όμως την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου χαρήκαμε πάρα πολύ όταν παραλάβαμε το δέμα που μας έστειλαν τα παιδιά του Νηπιαγωγείου της Ερασμείου Ελληνογερμανικής Σχολής.
Πριν από τα Χριστούγεννα γνωρίσαμε τα παιδιά μέσω τηλεδιάσκεψης. Μας είπαν ότι μετά τις γιορτές θα μας στείλουν δώρο παραμύθια για να διαβάσουμε και να εμπλουτίσουμε την βιβλιοθήκη μας!
Μείναμε έκπληκτοι από τα βιβλία που μας έστειλαν και τους ευχαριστούμε θερμά!
Ελπίζουμε αυτή μας η γνωριμία να γίνει η αρχή για μια γόνιμη συνεργασία!