εγγραφές 2022-2023

οι εγγραφές για το σχολικό έτος  2021-2022 στο Νηπιαγωγείο  θα γίνουν ηλεκτρονικά από  1η ΜΑΡΤΙΟΥ έως 20 ΜΑΡΤΙΟΥ 2021

Οι εγγραφές γίνονται ηλεκτρονικά από τους ίδιους τους γονείς οι οποίοι   πρέπει να ακολουθήσουν  τα εξής βήματα:

• Είσοδος στη σελίδα της εφαρμογής (https://proti-eggrafi.services.gov.gr/) και επιλογή του Νηπιαγωγείου στο οποίο ανήκει σύμφωνα με τη διεύθυνση κατοικίας του
  • Χρήση κωδικών: Οι γονείς/κηδεμόνες, κατά την είσοδό τους στην ηλεκτρονική Υπηρεσία «Πρώτη Εγγραφή» της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης (gov.gr) αυθεντικοποιούνται με την χρήση των κωδικών-διαπιστευτηρίων της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων Δημόσιας Διοίκησης του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης (taxisnet).
  • Συμπλήρωση στοιχείων επικοινωνίας: Κατά την είσοδό του στο σύστημα, ο γονέας/κηδεμόνας συμπληρώνει τα στοιχεία ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (προαιρετικά) και κινητού τηλεφώνου μέσω του οποίου θα ενημερώνεται για την πορεία της αίτησής του.

Εγγραφές μετά την  20η Μαρτίου  θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή/ντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Εγγράφονται στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2021-2022 , μαθητές γεννημένοι το 2018

ΜΗΝ ΑΜΕΛΗΣΕΤΕ  αν  ενδιαφέρεστε για  το  ΟΛΟΗΜΕΡΟ ( 8.15 π.μ εως 16,00 μ.μ) και την  ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ (7,45π.μ εως 8,00 π.μ , απαραίτητη προϋπόθεση η εγγραφή στο ολοήμερο τμήμα) να τσεκάρετε στη δήλωση το απαραίτητο πεδίο

αναλυτικές οδηγίες συμπλήρωσης ηλεκτρονικής αίτησης εδώ

Όρια των συστεγαζόμενων  2ου και 4ου  Νηπιαγωγείων Σερβίων

εγγράφονται τα νήπια που κατοικούν

1. Στα Σέρβια που περιέχονται από  : Οικ. Τετρ. 92 – 6ης Μαρτίου – Φιλ. Εταιρίας – Μακεδονίας – Ολ. Γεωργάκη – Πιερίων – Εν. Μουσών – Αγ. Γεωργίου – Αισχύλου – Μ. Μαυρογένους – Ειρήνης – Ζ. Σωτηρίου – Παπαφλέσα – Πολυτεχνείου – Οικ. Τετρ. 92.
  2. Στον οικισμό Λαβα που περιέχονται από :Οικ τετρ 114-οδος Βυρωνα – Ζ. Σωτηρίου-ειρηνης- Μ. Μαυρογένους –οδος Μιλτιάδου – Οικ τετρ 114
  3. Καστανιά
  4. Τριγωνικό