ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΠΟΥΣΙΩΝ-ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Φεβ 20217

Καλούνται οι γονείς να καταθέσουν στο σχολείο όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά που αφορούν σε μαθητές/τριες που συνοικούν με άτομα που πάσχουν από σοβαρό/ά υποκείμενο/α νόσημα/τα, σύμφωνα με το άρθρο 3 της αριθμ. 14109/ΓΔ4/05-02-2021 Απόφασης (ΦΕΚ 455/τΒ/06-02-2021)  μέχρι την Παρασκευή  12-02-2021 και ώρα 12.00 πμ.

Δείτε στους παρακάτω συνδέσμους την εγκύκλιο που αφορά τη δικαιολόγηση απουσιών και τη δυνατότητα συμμετοχής σε τηλεκπαίδευση για τους μαθητές/τριες που συνοικούν με άτομα που ανήκουν σε  ομάδες αυξημένου κινδύνου με τη λοίμωξη Covid-19 καθώς επίσης τον καθορισμό των  ευπαθών ομάδων, τη διαδικασία και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για τον σκοπό αυτό.

ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΟΙΚΟΥΝ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ ΝΟΣΗΜΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ -ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΟΙΚΟΥΝ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ ΝΟΣΗΜΑ

ΦΕΚ 4011_Β_2020 ΚΑΘΟΡΙΣΜΟΣ ΕΥΠΑΘΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΠΟΥΣΙΩΝ-ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

5/5/2001: Ο Πάπας Ιωάννης Παύλος Β επισκέπτεται την Ελλάδα.
Είναι η πρώτη επίσκεψη πάπα της Ρωμαιοκαθολικής Εκκλησίας μετά το σχίσμα.

5/5/: Παγκόσμια ημέρα για την Υγιεινή των Χεριών
Η 5η Μαΐου είναι η Παγκόσμια ημέρα για την Υγιεινή των Χεριών και ιδιαίτερα είναι αφιερωμένη σε νοσηλευτές και μαίες για την συμβολή τους στην ασφάλεια των ασθενών, μητέρων και παιδιών σε όλους τους χώρους παροχής υγείας.

5/5/2001: Ο Πάπας Ιωάννης Παύλος Β επισκέπτεται την Ελλάδα.
Είναι η πρώτη επίσκεψη πάπα της Ρωμαιοκαθολικής Εκκλησίας μετά το σχίσμα.

5/5/: Παγκόσμια ημέρα για την Υγιεινή των Χεριών