Ενημερωτικό

1. Όπως ήδη σας ενημερώσαμε το Σχολείο δε θα λειτουργήσει το πρωί της Πέμπτης 22 Δεκεμβρίου, αφού στις 5 το απόγευμα της ημέρας αυτής θα πραγματοποιηθούν οι Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις μας, στο Εργατικό Κέντρο Κέρκυρας (Σαμάρα 6 στον πεζόδρομο).
  2. Οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου ετοιμάζουμε μια γιορτή αγάπης. Μπορείτε όσοι γονείς θέλετε να βοηθήσετε στην ετοιμασία της γιορτής και στο μπουφέ που οργανώνουμε, να συνεισφέρετε με κάποιο κέρασμα ή με όποιον άλλο τρόπο επιθυμείτε. Για τον καλύτερο συντονισμό μας, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη Δασκάλα της Στ’ τάξης κα Αγγελική Μέλλου, που ανέλαβε την προετοιμασία του κεράσματός μας (τηλ. 6977205191) μέχρι την Πέμπτη το πρωί.
  3. Την Παρασκευή το σχολείο θα λειτουργήσει σύμφωνα με το πρόγραμμά του (πρωινό και ολοήμερο). Δε θα γίνουν μόνο οι προγραμματισμένοι όμιλοι δεξιοτήτων και καινοτομίας.

Παναγιώτης Ποζίδης