Δράση ενημέρωσης για το πρόγραμμα Erasmus+

Το σχολείο μας την Τετάρτη 17 Απριλίου 2024 είχε τη χαρά να φιλοξενήσει για μια ακόμα φορά την κα Τσέφου Αναστασία, μητέρα μαθήτριάς μας και εργαζόμενη στη Διεύθυνση Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Η κα Τσέφου μέσα από μια διαδραστική ομιλία παρουσίασε στους μαθητές των Δ και Ε τάξεων του σχολείου μας  τα ευρωπαϊκά προγράμματα Erasmus+, τα οφέλη τους και τις εμπειρίες που κερδίζουν όσοι συμμετέχουν σε αυτά. Δέχτηκε ερωτήσεις από τους μαθητές οι οποίοι συμμετείχαν στη δράση με ενθουσιασμό και εξέφρασαν  απορίες και ερωτήσεις.

Η παιδαγωγική ομάδα Erasmus+ σχολείου ευχαριστεί θερμά την κα Τσέφου που πάντα  στηρίζει τις προσπάθειες του προγράμματός μας.

20240421 111927 1

Κατηγορίες: Η Συμπερίληψη μέσα από τη Διαφοροποιημένη Διδασκαλία και τον Πολιτισμό 2023-2025. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.