Η εφαρμογή του αντικειμένου της κολύμβησης θα υλοποιηθεί στο πλαίσιο του μαθήματος Φυσικής Αγωγής, από την Παρασκευή 29/3/2024 έως και την Τετάρτη 12/6/2024, με ώρες μετακίνησης από και προς το σχολείο 9:30 εως 11:45 πμ. και στίβο υλοποίησής του το κολυμβητήριο του ΠΕΑΚΙ στην περιοχή Λιμνοπούλα.

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Ενημέρωση γονέων, Φυσική αγωγή | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εφαρμογή του αντικειμένου της κολύμβησης στο πλαίσιο του μαθήματος Φυσικής Αγωγής στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση σχολικού έτους 2023-2024

Εβδομάδα κατά της σχολικής βίας

Το υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων εξέδωσε εγκύκλιο για την Πανελλήνια ημέρα κατά της σχολικής βίας (6η Μαρτίου).

Φωτογραφίες από τη δράση του σχολείου μας

IMG 2e652588bf2b9f7b9225cf51f4ad4b4d V1 IMG 3cb689146b6a24d660568c446bbdea53 V IMG 5a8bdb3d1edbf03b5f43290c97ae5966 V

Κατηγορίες: Δ' Τάξη, Δράσεις, Δραστηριότητες | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εβδομάδα κατά της σχολικής βίας

Μικρο-διδασκαλία Γ΄ τάξης

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Ενδοσχολικός Συντονιστής, Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μικρο-διδασκαλία Γ΄ τάξης

STEM και Ρομποτική

Robotics Boot Camp for Starters Flyer Made with PosterMyWall 1

Κατηγορίες: Τ.Π.Ε. | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο STEM και Ρομποτική

Καλή αποκριά

αποκριά

Κατηγορίες: Ενημέρωση γονέων | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλή αποκριά

«Εφημερίδες»: Εικαστική δημιουργία (κολάζ) με ομαδοσυνεργατική μέθοδο

εικόνα Viber 2024 03 12 08 07 30 282 1

Σουτόπουλος Νικόλαος

ΠΕ70 Δάσκαλος

Κατηγορίες: Β' Τάξη | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Εφημερίδες»: Εικαστική δημιουργία (κολάζ) με ομαδοσυνεργατική μέθοδο

Μαρτίτσι

Κατηγορίες: Β' Τάξη | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μαρτίτσι

Εγγραφές μαθητών/τριών Α’ Τάξη Δημοτικού για το σχολικό έτος 2024-2025

ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΣΗ

Οι εγγραφές των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α’ Τάξη Δημοτικού σχολείου αρχίζουν την 1η Μαρτίου 2024  και τελειώνουν την 20η Μαρτίου 2024.

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Αίτηση γονέα
  2. Βεβαίωση φοίτησης από το Νηπιαγωγείο (δίνεται από το νηπιαγωγείο φοίτησης του παιδιού)
  3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του παιδιού (τίτλος ιδιοκτησίας, μισθωτήριο συμβόλαιο, λογαριασμός ΔΕΚΟ)
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή
  5. Βιβλιάριο υγείας ή άλλο στοιχείο από το οποίο αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια (φωτοτυπία της πρώτης σελίδας και της σελίδας των εμβολίων)
  6. Αίτηση φοίτησης στο ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου

Τα όρια του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων ορίζονται ως εξής:

Περιλαμβάνει την περιοχή που οριοθετείται από τις οδούς (δείτε τον χάρτη):

• Λεωφόρος Δωδώνης (μονοί  αριθμοί από τη συμβολή με Λίνας Τσαλδάρη έως τη συμβολή με Αγίου Κοσμά)
  • Αγίου Κοσμά
  • Παπανούτσου (μονοί αριθμοί έως τη συμβολή με Κ. Χολέβα)
  • Κ. Χολέβα (μονοί αριθμοί έως τη συμβολή με Μεσολογγίου)
  • Μεσολογγίου (μονοί αριθμοί έως τη συμβολή με ΚΑ΄ Φεβρουαρίου)
  • ΚΑ’ Φεβρουαρίου (ζυγοί αριθμοί από τη συμβολή με Μεσολογγίου έως Πλατεία Τζαβέλλα)
  • Σεραφείμ Φαναρίου (ζυγοί αριθμοί)
  • Ανδρέα Κάλβου
  • Μολοσσών
  • Λίνας Τσαλδάρη

Τα δικαιολογητικά θα προσκομίζονται συμπληρωμένα στο σχολείο Καθημερινά κατά τις εργάσιμες ημέρες, από 8:30π.μ. μέχρι 12:30μ.μ. ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία στο τηλέφωνο 2651097430.

Οι εγγραφές μπορεί να γίνουν και ηλεκτρονικά με την υποβολή τα ων δικαιολογητικών στο email του σχολείου: mail@4dim-ioann.ioa.sch.gr

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να τηλεφωνήσετε στο σχολείο τις εργάσιμες ημέρες και ώρες (9:00 – 13:00) ή να στέλνετε τις απορίες σας γραπτά στο email του σχολείου.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

Ακολουθεί η εγκύκλιος εγγραφών και ο ορισμός σχολικών περιφερειών νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων της Δ.Π.Ε. Ιωαννίνων για το σχολικό έτος 2024- 2025»

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Ενημέρωση γονέων | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές μαθητών/τριών Α’ Τάξη Δημοτικού για το σχολικό έτος 2024-2025