Προστασία από τον καύσωνα

Κλειστά τα σχολεία Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Ρήγα Φεραίου

Με απόφαση του Δημάρχου Ρήγα Φεραίου κλειστά θα παραμείνουν Τετάρτη 12 και Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024 όλες οι σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Νηπιαγωγεία & Δημοτικά), καθώς και οι Παιδικοί Σταθμοί του Δήμου λόγω των υψηλών θερμοκρασιών που αναμένονται.

Τα μαθήματα θα πραγματοποιηθούν με τηλεκπαίδευση.

Η Προϊσταμένη του Σχολείου

Γιάτσιου Ευαγγελία

Ενημέρωση για τη λήξη του σχολικού έτους 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2024, θα γίνει η παράδοση των Ελέγχων Προόδου των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων, η παράδοση των Τίτλων Προόδου-Σπουδών των Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων και η ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών στους γονείς  από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου στις αίθουσες των τμημάτων από τις 08:15 έως τις 09:45.

Το δρομολόγιο του λεωφορείου του ΚΤΕΛ θα πραγματοποιηθεί με ώρα αναχώρησης από το Ελευθεροχώρι στις 7:50 π.μ. και επιστροφή-αναχώρηση από το Αερινό στις 9:45 π.μ.

Η Προϊσταμένη του Σχολείου

Γιάτσιου Ευαγγελία