Α Τάξη: Επικαιροποίηση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) γονέα/κηδεμόνα

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών της Α’ τάξης του σχολείου μας να προβούν στην επαλήθευση του λογαριασμού ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που έχουν δηλώσει στο σχολείο μας από τον παρακάτω σύνδεσμο.

Δημοσιεύθηκε στη #Μαθαίνουμε Ασφαλείς, Ανακοινώσεις, Εξ'αποστάσεως εκπαίδευση | Ετικέτες: | Σχολιάστε

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)

Οι γονείς  που τα παιδιά τους φοιτούν στο σχολείο μας και είναι γεννημένα το έτος 2011, οφείλουν να προσκομίσουν στο σχολείο μας το ΑΔΥΜ, συμπληρωμένο από τον αντίστοιχο ιατρό.

Για να κατεβάσετε στον υπολογιστή σας το έγγραφο και να το εκτυπώσετε, πατήστε την επιλογή Λήψη Αρχείου, στο τέλος του άρθρου.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις, Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Σχολιάστε

Αγιασμός σχολικού έτους 2020-2021

Η διευθύντρια του σχολείου κυρία Ευαγγελία Αργυροπούλου και ο σύλλογος διδασκόντων σας ενημερώνουν ότι ο αγιασμός στο σχολείο μας θα γίνει τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου στις 11:15πμ.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8:15πμ.

Η χρήση μάσκας από όλους είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ!

COVID19: Απολύμανση Σχολείου

Το Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου έγινε η απολύμανση του 4ου δημοτικού σχολείου Φαρσάλων. Η απολύμανση έγινε τόσο στο κτίριο όσο και στον αύλειο χώρο.

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Σχολιάστε

Χρήσιμο ενημερωτικό υλικό από τον ΕΟΔΥ για τις πρώτες μέρες στο σχολείο

Δημοσιεύθηκε στη #Μαθαίνουμε Ασφαλείς, Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Σχολιάστε

Μέτρα προστασίας για την αντιμετώπιση του κορωνοιού COVID 19

Οδηγίες από τον ΕΟΔΥ για τα Δημοτικά

ΛΟΙΜΩΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΚΟΡΩΝΟΪΟ SARS–CoV-2 (COVID-19)ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΜΑΣΚΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ

Καλή Σχολική Χρονιά!

Η διευθύντρια του σχολείου κυρία Ευαγγελία Αργυροπούλου και ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχονται στους μαθητές μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις | Σχολιάστε

Ζωγραφίζοντας παιχνίδια στα προαύλια δημοτικών σχολείων των Φαρσάλων

Ραντεβού το Σάββατο 13 Ιουνίου στις 9:00ΠΜ στον προαύλιο χώρο του 4ου Δημοτικού Σχολείου Φαρσάλων.
Να είστε όλοι εκεί!

Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Φαρσάλων

Μια έξυπνη και πρωτότυπη δράση, αναμένεται να πάρει σάρκα και οστά, το ερχόμενο Σάββατο 13 Ιουνίου, από την Κοινότητα Φαρσάλων, σε συνεργασία με συλλόγους γονέων και κηδεμόνων και τους δασκάλους στους εξωτερικούς χώρους των δημοτικών της πόλης, όπου όλοι μαζί θα βάλουν ένα “χεράκι” ζωγραφίζοντας στα προαύλια των σχολείων, δημιουργώντας περισσότερους χώρους για ένα ασφαλές παιχνίδι.  Η συνέχεια του άρθρού στη διεύθυνση https://www.ifarsala.gr/2020/06/10/zografizontas-paichnidia-sta-proavlia-dimotikon-scholeion-ton-farsalon/

Δημοσιεύθηκε στη Χωρίς κατηγορία | Σχολιάστε

Η ψυχολόγος του σχολείου μας, προτείνει!

Αγαπητοί γονείς, σας στέλνω το παρακάτω τραγούδι για να ακούσετε με τα παιδιά σας.
Είναι όμορφο και γεμάτο ελπίδα!

Επίσης μπορείτε να διαβάσετε το βιβλίο  Η Ηρωίδα μου είσαι εσύ  σε ψηφιακή μορφή.

Ελένη Ρεπανά

Δημοσιεύθηκε στη Ανακοινώσεις, Εξ'αποστάσεως εκπαίδευση, Η Ψυχολόγος του σχολείου συμβουλεύει!, Η ψυχολόγος του σχολείου συμβουλεύει........ | Σχολιάστε