Η ΣΤ΄ τάξη του σχολείο μας, υπό την καθοδήγηση της κας Ολυμπίας Μπίρδα (εκπαιδευτικού ΠΕ 07) συμμετέχει στο πρόγραμμα GRUEN GOETHE του Ινστιτούτου Γκαίτε. Το πρόγραμμα έχει άμεση σχέση με την επαναχρησιμοποίηση υλικών , που υπό κανονικές συνθήκες θα πετούσαμε, και με τα οποία θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα πιο “πράσινο” , πιο βιώσιμο και αειφόρο περιβάλλον, στο οποίο τίποτα δεν πάει χαμένο και στο οποίο ελαχιστοποιείται η περιβαλλοντική επιβάρυνση από τα απορρίματα.
Ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να δείτε το ebook που αφορά στο πρόγραμμα βιωσιμότητας του Gruen Goethe που εκπονήθηκε από το 4ο Δημοτικό Σχολείο Ευκαρπίας.
https://read.bookcreator.com/tkHnYwOujsfBe3eWHWPoOARnRBD3/Orjaf0-ISvy0LhHlSIkEsQ