Αρχείο ημέρας 10 Απριλίου 2023

13/8/1961: Οι αρχές της Ανατολικής Γερμανίας αρχίζουν να κατασκευάζουν το τείχος του Βερολίνου.
Το «τοίχος του αίσχους», όπως ονομάστηκε, θα διατηρηθεί έως τις 9 Νοεμβρίου του 1989, οπότε θα γκρεμιστεί κατά την ενοποίηση των δύο Γερμανιών.

Απρίλιος 2023

ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ

ΠΑΣΧΑΛΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

Ο Διευθυντής, το Διδακτικό και λοιπό προσωπικό του 4ου Δημοτικού σχολείου Ευκαρπίας σας  εύχονται ολόψυχα:

“ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ & ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ !”

Θερμές ευχαριστίες προς το ΣΓΚ του σχολείου μας!

eikones

Την Πέμπτη 6/4/2023  ο Σύλλογος Γονέων κ Κηδεμόνων του σχολείου μας παρέδωσε στον Διευθυντή του σχολείου  κ .Λάμπρου Κωνσταντίνο και στο σύλλογο Διδασκόντων  φαρμακευτικό υλικό κι εξοπλισμό σε είδη γυμναστικής για τις άμεσες ανάγκες που υπήρχαν στο σχολείο μας.

Επίσης δόθηκε ένα ξεχωριστό δώρο για το Πάσχα σε κάθε παιδάκι: μία εικόνα με τον προστάτη Άγιο του ονόματος του – σεβόμενοι τα πιστεύω του καθενός αντίστοιχα δόθηκε ο εικόνα με τον φύλακα άγγελο.

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων εύχεται  σε όλους σας να έχετε Υγεία ,ένα όμορφο ΠΑΣΧΑ ,Καλή ΑΝΑΣΤΑΣΗ και Χρόνια  Πολλά!!

bales