Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ / ΕΛΕΓΧΟΙ Α΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.

Δεκέμβριος 2022

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ / ΕΛΕΓΧΟΙ Α΄ ΤΡΙΜΗΝΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 19/12/2022 στις 13.20 θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση για την πρόοδο των μαθητών/τριών των Α΄ και Β΄ τάξεων και θα δοθεί (έντυπη)  η βαθμολογία Α΄ τριμήνου των μαθητών Γ΄ Δ΄ Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων με φυσική παρουσία γονέων και κηδεμόνων.

Οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων θα ενημερώνουν  τους  γονείς στο ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ.Η παρουσία όλων θεωρείται αναγκαία κι  επιβεβλημένη.

Με  βάση τη σχετική νομοθεσία:

• Στις τάξεις Α & Β  γίνεται μόνο περιγραφική αξιολόγηση
  • Στις τάξεις Γ & Δ  εκτός από την περιγραφική αξιολόγηση χρησιμοποιείται κλίμακα βαθμολογίας  που έχει ως εξής :
  • ΑΡΙΣΤΑ (Α) – ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ (Β) – ΚΑΛΑ (Γ) – ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΛΑ (Δ)
  • Με  ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΛΑ (Δ) βαθμολογούνται μαθητές με σοβαρές μαθησιακές δυσκολίες ( και προτείνεται η άμεση εφαρμογή  προγραμμάτων ενισχυτικής διδασκαλίας)
  • Στις τάξεις Ε & ΣΤ εκτός από την περιγραφική αξιολόγηση χρησιμοποιείται κλίμακα λεκτικής και αριθμητικής  βαθμολογίας  που έχει ως εξής :
  • ΑΡΙΣΤΑ (9-10) – ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ (7-8) – ΚΑΛΑ (5-6) – ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΛΑ (1-4)
  • Με  ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΛΑ (1-4) βαθμολογούνται μαθητές με σοβαρές μαθησιακές δυσκολίες ( και προτείνεται η άμεση εφαρμογή  προγραμμάτων ενισχυτικής διδασκαλίας)

ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ