Έκτακτη Ανακοίνωση

Συγγραφέας: 4ο Δ.Σχ. Έδεσσας | Κατηγορία Ενημέρωση | , στις 16-09-2020

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι με έκτακτη ανακοίνωση του ΥΠΑΙΘ τα σχολεία της Πέλλας δεν θα λειτουργήσουν μέχρι και την Παρασκευή 18/09, οπότε και θα υπάρξει νέα απόφαση, πάντα μετά από εισήγηση της Ειδικής Επιτροπής που μελετά τα νέα επιδημιολογικά δεδομένα

Πραγματοποίηση αγιασμού στο σχολείο μας

Συγγραφέας: 4ο Δ.Σχ. Έδεσσας | Κατηγορία Ενημέρωση | , στις 16-09-2020

4ο  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι  ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, ειδικά για φέτος, λόγω των αναγκαίων μέτρων πρόληψης διασποράς του ιού COVID-19, θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του σχολείου στις 9:30 π.μ. με εκπροσώπους εκπαιδευτικών και μαθητών. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις 8:15 και θα περάσουν με την επίβλεψη των εκπαιδευτικών στις τάξεις τους. Η χρήση μάσκας στους εσωτερικούς χώρους είναι σύμφωνα με το νόμο υποχρεωτική για όλους .Επίσης, θα δοθούν οδηγίες για θέματα που αφορούν στα μέτρα πρόληψης της διασποράς του ιού, στην ορθή χρήση της μάσκας, σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ, στην εφαρμογή του ωρολογίου προγράμματος και στη γενικότερη λειτουργία του σχολείου. Οι μαθητές/τριες θα παραλάβουν τα βιβλία τους και μετά τον αγιασμό θα αποχωρήσουν.

Οι γονείς θα παραμείνουν στο εξωτερικό χώρο του σχολείου.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με υγεία σε όλους!