Φωτογραφίες

Δημοσιεύστε μια φωτογραφία που τραβήξατε οι ίδιοι ή μια που βρήκατε στο Διαδίκτυο και γράψτε ένα μικρό (ή και μεγάλο) σχόλιο γι αυτήν.  Μπορείτε να αναφέρετε γιατί τη διαλέξατε, τι δείχνει, που τη βρήκατε (αν δεν είναι δική σας), πότε την τραβήξατε (αν είναι δική σας) κλπ.

• Το εικονίδιο για «προσθήκη εικόνας» βρίσκεται ακριβώς δεξιά από το εικονίδιο με την τηλεόραση στη γραμμή εργαλείων του επεξεργαστή κειμένου.
  • Μπορείτε να ανεβάσετε μια εικόνα από τον υπολογιστή σας ή να δώσετε το URL της αν είναι εικόνα από το Διαδίκτυο.
  • Μπορείτε ακόμα να ρυθμίσετε τις  διαστάσεις αλλά και τη θέση της εικόνας μέσα στο κέιμενο.

Αν θέλετε να δημοσιεύσετε πολλές εικόνες σας παρακαλώ μην τις ανεβάζετε μια μια ξεχωριστά αλλά όλες μαζί στην ίδια δημοσίευση.

• Δώστε ένα τίτλο οπωσδήποτε
  • Κατατάξτε τη δημοσίευσή σας στη σωστή Κατηγορία
  • Γράψτε και κάποιο κειμενάκι που να εξηγεί τι δείχνουν οι φωτογραφίες και γιατί τις διαλέξατε.
  • Τέλος σε περίπτωση που γράψετε κάποιο άρθρο σχετικά με το σχολείο – σχολικές δραστηριότητες κλπ, μην δημοσιεύετε σας παρακαλώ πολύ φωτογραφίες στις οποίες διακρίνονται καθαρά τα πρόσωπα μαθητών γιατί θα διαγραφούν από τη Διαχείριση του Ιστολογίου.