Ολοκλήρωση του eTwinning

Φτάνοντας στο τέλος αυτής της σχολικής χρονιάς ολοκληρώνεται και το ευρωπαϊκό μας συνεργατικό έργο eTwinning με θέμα τα μνημεία του τόπου μας. Η τελευταία μας διακρατική συνεργασία αφορά στη δημιουργία μιας κοινής ιστορίας με τίτλο

“A journey through history”

η οποία έγινε ηλεκτρονικό βιβλίο στο storyjumper.  Το δικό μας κομμάτι της ιστορίας εικονογραφήθηκε από όλα τα παιδιά και επιλέχθηκε με ψηφοφορία μία ζωγραφιά από κάθε τμήμα.

ιστορία1

ιστορία2

ιστορία3

Στη συνέχεια οι φίλοι μας από το Νηπιαγωγείο Αγίου Προκοπίου Αργολίδας μας βοήθησαν να καταλήξουμε στη ζωγραφιά που θα μπει στο βιβλίο μας. Επειδή τα παιδιά αυτά δεν γνωρίζουν το eTwinning, τους  μιλήσαμε για το ευρωπαϊκό αυτό πρόγραμμα, τους παρουσιάσαμε το θέμα με το οποίο ασχολούμαστε, τους αφηγηθήκαμε την ιστορία μας και τέλος μας έδειξαν την προτίμησή τους ψηφίζοντας ηλεκτρονικά στο dotstorming.  Τους ευχαριστούμε θερμά και τους στέλνουμε την αγάπη μας.

Screenshot 2024 04 18 at 18 10 31 Dotstorming voting boardΜπορείτε να δείτε ολοκληρωμένη την ιστορία μας εδώ.