Χριστουγεννιάτικες δράσεις

Καλλιτεχνικό εργαστήριο: Τα παιδιά μαζί με τους γονείς τους στόλισαν ξύλα κανέλας με χριστουγεννιάτικα στολιδάκια κι έφτιαξαν πολύ όμορφα και πρωτότυπα ημερολόγια!
ημερολόγια1
ημερολόγια2
Εργαστήριο ζαχαροπλαστικής: Μικροί και μεγάλοι σηκώσαμε τα μανίκια μας, ζυμώσαμε χριστουγεννιάτικα μπισκότα και το σχολείο ευωδίασε!
μπισκότα 1
μπισκότα 2
Κάλαντα: Την Πέμπτη 21/12/2023 οι μαθητές και οι δασκάλες της Α’ τάξης του
συστεγαζόμενου Δημοτικού σχολείου μας επισκέφθηκαν και μας τραγούδησαν τα κάλαντα των Χριστουγέννων. Την άλλη μέρα φορέσαμε κι εμείς τα χριστουγεννιάτικα σκουφάκια μας, πήραμε τα τριγωνάκια μας και ανταποδώσαμε την επίσκεψη στο Δημοτικό, όπου τραγουδήσαμε κι εμείς τα κάλαντα και μοιράσαμε ευχές. Στη συνέχεια συναντηθήκαμε με τα παιδάκια του συστεγαζόμενου νηπιαγωγείου, τραγουδήσαμε μαζί τα κάλαντα και ανταλλάξαμε ευχές.
κάλαντα1
κάλαντα2