Ενδοσχολικές Δράσεις

WWW.ZWES.GR
Με λένε Πόθο και είμαι ένας σκύλος Δάσκαλος! Πηγαίνω στο σχολείο κάθε μέρα και εγώ. Κάνω μάθημα στην τάξη με έναν μαγικό τρόπο. Εδώ και χρόνια έχω την καλύτερη οικογένεια! Δεν ξεκίνησα όμως έτσι τη ζωή μου, καθώς βρέθηκα μωρό στον δρόμο και έζησα τους πρώτους μήνες της ζωής μου ως αδέσποτος. Εγώ, λοιπόν, να ξέρετε πως είμαι και συγγραφέας και ηθοποιός! Ω ναι! Έχω παίξει σε 4 θεατρικές παραστάσεις! Εγώ που θα δείτε έχω γράψει ήδη ένα καταπληκτικό βιβλίο και ένα που βοήθησα τα αδέρφια μου να το γράψουν, σύνολο ήδη δυο! Το ένα μου βιβλίο μάλιστα το αγάπησε τόσο πολύ η Εκπαιδευτική Τηλεόραση που το έκανε τηλεοπτική εκπομπή! Το ίδιο βιβλίο μάλιστα βραβεύτηκε! Είμαι καταπληκτικός και πολυτάλαντος σας το δηλώνω!Έχουν μιλήσει για μένα πολύ συχνά και στην τηλεόραση μα και στο ραδιόφωνο! Θα έχω μαζί μου λοιπόν και βιβλία μου με την υπογραφή μου!!! Και έχω τώρα να σας πω το πιο σημαντικό! Όλα τα έσοδα από τα βιβλία τα δικά μου αλλά και τα βιβλία που έχουν γράψει τα αδέρφια μου, στηρίζουν τον αγώνα της αμκε Ζω.Ε.Σ. σε όλα τα σχολεία της χώρας –στο www.zwes.gr μπορείτε να δείτε όλο το έργο της- αλλά και εκατοντάδες παρατημένα ζώα που ψάχνουν την καλύτερη οικογένεια!
Η Κατερίνα και ο Πόθος, μας ταξίδεψαν στον κόσμο των ζώων!