ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΛΗΡΩΘΕΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020-2021

Ανακοινώνονται οι κωδικοί των μαθητών/τριών που κληρώθηκαν, όπως έχουν αποσταλεί από την υπεύθυνη αρχή, και καλούνται να εγγραφούν στο 3ο 1/Θ  Πειραματικό νηπιαγωγείο (ενταγμένο στο ΑΠΘ)  για το σχολικό έτος 2020 – 2021. Επίκειται επικύρωση των αποτελεσμάτων από το ΕΠΕΣ του Νηπιαγωγείου.

Το σχολείο θα επικοινωνήσει με τους γονείς και/ή κηδεμόνες των κληρωθέντων μαθητών/τριών  προκειμένου να δηλώσουν αποδοχή ή μη της θέσης. Εφόσον αποδέχονται τη θέση, θα ενημερωθούν σχετικά με τη διαδικασία μετεγγραφής των κληρωθέντων μαθητών/τριών από το σχολείο στο οποίο ανήκουν και εγγραφής τους στο νηπιαγωγείο μας και οφείλουν να προβούν στις απαραίτητες ενέργειες.

Σε περίπτωση μη αποδοχής θέσης από τους κληρωθέντες, θα προσκληθούν οι επιλαχόντες μαθητές και μαθήτριες