Ευχαριστήρια επιστολή!!!!

Αγαπητοί γονείς,

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Διεύθυνση του 3ου Νηπιαγωγείου  ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων  για την καθημερινή παρουσία τους και την άμεση βοήθεια στην επίλυση των εκάστοτε προβλημάτων λειτουργίας του σχολείου μας. Το αστείρευτο ενδιαφέρον, η αμέριστη στήριξη τους και η αγαστή συνεργασία μας ενισχύουν την δική μας προσπάθεια με σκοπό τη βελτίωση της καθημερινής παιδαγωγικής πράξης.

Οι δράσεις του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων

• αγοράσανε 2 ξύλινες παιδικές κουζίνες για τις τάξεις
  • μελάνι για τον εκτυπωτή του σχολείου
  • πολύχρωμους φακέλους μεγέθους Α4 για όλα τα παιδιά του νηπιαγωγείου,
  • σερπαντίνες για όλα τα παιδιά στα καρναβάλια,
  • κεφτεδάκια με χυμό την ημέρα της τσικνοπέμπτης,
  • καλύψανε την είσοδο στο αποκριάτικο πάρτυ στο chris and eve,
  • αγοράσανε 18 καινούρια παραμύθια βιβλία για να ενισχύσουνε την δανειστική βιβλίοθήκη του νηπιαγωγείου,
  • αγοράσανε μια οθόνη υπολογιστή σε μια τάξη
  • Τέλος θα πληρώσουνε τον λογιστή για την φορολογική δήλωση του συλλόγου, τον καθαρισμό των μοκετών όλων των τάξεων του σχολείου, τις αναμνηστικές φωτογραφίες των παιδιών, την βιντεοσκόπηση της καλοκαιρινής γιορτής και θα δώσουνε το λινκ προκειμένου οι γονείς να έχουν την γιορτή
  • κεράσανε σε μικρούς και μεγάλους παγωτό από το γλυκοπωλείο ζαχαροπλαστείο την ημέρα της καλοκαιρινής γιορτής
  • Και 60 υφασμάτινες τσάντες για την δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου.

Στόχος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων ήταν να καλύψουνε όσες περισσότερες ανάγκες είχε το σχολείο, προσφέροντας μας οποιαδήποτε βοήθεια χρειαζόμασταν.