Εκπαιδευτική επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων

Oι μαθητές της B΄ Λυκείου πρόκειται να επισκεφθούν την Βουλή των Ελλήνων (Αθήνα) την Παρασκευή 8 Νοεμβρίου 2019. Στην επίσκεψη θα συμμετάσχουν 51 μαθητές και 4 συνοδοί – καθηγητές.

Οι μαθητές πρόκειται να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικά βίντεο σε ειδική αίθουσα, με θέμα την ιστορία του κτιρίου της Βουλής, τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας της, καθώς και την αξία της Βουλής και της Δημοκρατίας. Θα ακολουθήσει ξενάγηση στην έκθεση της αίθουσας Ελευθερίου Βενιζέλου και επίσκεψη στην αίθουσα της Ολομέλειας της Βουλής. Αν η επίσκεψη των μαθητών συμπίπτει με τις ώρες λειτουργίας του Κοινοβουλίου, οι μαθητές μπορούν να παρακολουθήσουν για λίγα λεπτά τη συνεδρίαση.

Συνοδοί – καθηγητές : Ασπιώτη Βαρβάρα, Διακουμάκου Ελένη, Εξωμανίδη Αικατερίνη, Φουντάς Δημήτριος

Σημείωση : Όσα ταξιδιωτικά γραφεία επιθυμούν, μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους στο Διευθυντή του σχολείου έως και την Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 11:00π.μ.
 (Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Διευθυντή του σχολείου κ. Μανεσιώτη Διαμαντή στο τηλέφωνο 27310-25362, 81046)
Κατηγορίες: Εκπαιδευτικές επισκέψεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.