Με ευχές, χαμόγελα και ελπίδα πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός στο σχολείο μας

Με τον καθιερωμένο αγιασμό ξεκίνησε και φέτος η νέα σχολική χρονιά στο σχολείο μας σηματοδοτώντας την έναρξη των μαθημάτων.

Το προαύλιο του σχολείου και φέτος γέμισε με παιδιά, φωνές, χαμόγελα και ευχές για μια νέα δημιουργική χρονιά, ενώ καθηγητές και γονείς ευχήθηκαν “καλή πρόοδο” σε όλους τους μαθητές.

Πιο συγκεκριμένα, ο αγιασμός τελέστηκε, χοροστατούντος του πατήρ Δημητρίου του Ιερού Ναού Αγίου Παντελεήμονος, ο οποίος ευλόγησε τα παιδιά, τους καθηγητές και τους γονείς.

Από την πλευρά της η Διευθύντρια του 3ου Γυμνασίου Πολίχνης κ. Μυλωνά Ζωή, καλωσόρισε τους γονείς, εκπαιδευτικούς και μαθητές και τους ευχήθηκε υγεία και καλή πρόοδο.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/3gympoli/2018/09/12/%ce%bc%ce%b5-%ce%b5%cf%85%cf%87%ce%ad%cf%82-%cf%87%ce%b1%ce%bc%cf%8c%ce%b3%ce%b5%ce%bb%ce%b1-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%b5%ce%bb%cf%80%ce%af%ce%b4%ce%b1-%cf%80%cf%81%ce%b1%ce%b3%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%bf/