Δημοσιεύθηκε στην Εκπαιδευτικά προγράμματα, Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων

Παρουσίαση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων

Τη Δευτέρα 27 Μαΐου 2024 παρουσιάστηκαν στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας τα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων που εκπονήθηκαν κατά την διάρκεια του σχολικού έτους 2023-2024.

Συνολικά, εκπονήθηκαν 9 προγράμματα:  2 αγωγής σταδιοδρομίας και 7 πολιτιστικών θεμάτων  με συμμετοχή ομάδων μαθητριών και μαθητών όλων των τάξεων του σχολείου.

• Πρόγραμμα πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μουστάκα Θεοδώρα ΠΕ02,  Σακοράφα Μαρία ΠΕ06,  Σκρέκα Ιωάννα ΠΕ02

Συμμετείχαν 26 μαθητές και μαθήτριες της Γ τάξης του σχολείου μας

Λήψη αρχείου

• Πρόγραμμα πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ-ΒΥΖΑΝΤΙΝΑ ΜΝΗΜΕΙΑ»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Παπαθανασίου Μακεδονία ΠΕ02, Τζορβατζή Αγαθονίκη ΠΕ02, Βαρδάκα Ελένη ΠΕ05

Συμμετείχαν 28 μαθητές και μαθήτριες της Β τάξης του σχολείου μας

Λήψη αρχείου

• Πρόγραμμα αγωγής σταδιοδρομίας με τίτλο «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΣΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Ουζουνίδου Ιωάννα ΠΕ80,  Λαμπαδάς Ιωάννης ΠΕ86,  Παπακωνσταντίνου Νικόλαος ΠΕ03

Συμμετείχαν 22 μαθητές και μαθήτριες της Γ τάξης του σχολείου μας

Λήψη αρχείου

Τα τρία αυτά προγράμματα πραγματοποίησαν κοινή εκπαιδευτική επίσκεψη στη Βουλγαρία (27-30/3/2024)

• Πρόγραμμα αγωγής σταδιοδρομίας με τίτλο « ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Λαμπαδάς Ιωάννης ΠΕ86, Μουστάκα Θεοδώρα ΠΕ02, Τσιάρας Νικόλαος ΠΕ86

Συμμετείχαν 23 μαθητές και μαθήτριες του Β3 του σχολείου μας

Λήψη αρχείου

• Πρόγραμμα πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «ΔΙΚΤΥΩΝΟΜΑΣΤΕ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ-ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΜΕ» σε συνεργασία με το 6ο Γυμνάσιο Κοζάνης

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί:  Καρανάτσιου Αναστασία ΠΕ07, Ουζουνίδου Αλεξάνδρα-Ιωάννα  ΠΕ80, Σακοράφα Μαρία ΠΕ06  Σταθοπούλου Νικολέτα ΠΕ03 (6ο Γυμνάσιο), Μιχαηλίδου Μαρία ΠΕ02 (6ο Γυμνάσιο), Καραγιάννη Αναστασία ΠΕ06 (6ο Γυμνάσιο)

Συμμετείχαν 30 μαθητές και μαθήτριες των τμημάτων Α3 και Β4 του σχολείου μας και 30 μαθητές και μαθήτριες των τμημάτων Β1 και Β2 του 6ου Γυμνασίου Κοζάνης

• Πρόγραμμα πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΙΩΣ… ΚΙ….ΑΛΛΙΩΤΙΚΑ»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Ελευθερίου Παναγιώτα ΠΕ03,  Τζορβατζή Αγαθονίκη ΠΕ02, Παπαδοπούλου Κωνσταντίνα ΠΕ04.01

Συμμετείχαν 28 μαθητές και μαθήτριες της Β τάξης του σχολείου μας

Λήψη αρχείου

• Πρόγραμμα πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Σκρέκα Ιωάννα ΠΕ02,  Πλεξίδα Ναούμα ΠΕ02,  Μυροφορίδου Ελισάβετ ΠΕ02

Συμμετείχαν 30 μαθητές και μαθήτριες της Α τάξης του σχολείου μας

Λήψη αρχείου

• Πρόγραμμα πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο «ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ….ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Παλτσανιτίδου Σοφία ΠΕ11,  Πλεξίδα Ναούμα ΠΕ02, Ελευθερίου Παναγιώτα ΠΕ03

Συμμετείχαν 30 μαθητές και μαθήτριες των Β και Γ τάξεων του σχολείου μας

Λήψη αρχείου

Θερμά συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για τον συντονισμό, την οργάνωση και το άρτιο αποτέλεσμα των προγραμμάτων! Συγχαρητήρια στις ομάδες των μαθητριών και μαθητών μας που συμμετείχαν με ενθουσιασμό στα προγράμματα και εργάστηκαν με υπευθυνότητα και ομαδοσυνεργατικό πνεύμα!