Δημοσιεύθηκε στην Αθλητικές, Δράσεις, Εκπαιδευτικά Παιχνίδια, Εκπαιδευτικά προγράμματα, Επιμορφωτικές, Πολιτιστικές, Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων

Παρουσίαση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων

Την Παρασκευή 26 Μαΐου 2023 παρουσιάστηκαν στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας τα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων που εκπονήθηκαν κατά την διάρκεια του σχολικού έτους 2022-2023.

Συνολικά, εκπονήθηκαν 10 προγράμματα: 1 αγωγής υγείας,  1 αγωγής σταδιοδρομίας, 3 πολιτιστικά, 4 e-twinning και 1 πρόγραμμα που συμμετείχε σε διαγωνισμό με συμμετοχή ομάδων μαθητριών και μαθητών όλων των τάξεων του σχολείου.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ: “Το πλοίο πάει σχολείο”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μουστάκα Θεοδώρα, Τσιάρας Νικόλαος, Λαμπαδάς Ιωάννης, Ουζουνίδου Ιωάννα, Φωτοπούλου Παρασκευή, Καρανάτσιου Αναστασία

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ: “Χορός…Άσκηση…Υγεία”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Παλτσανιτίδου Σοφία, Ελευθερίου Παναγιώτα, Σκρέκα Ιωάννα

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: “Λογοτεχνία και Τέχνη/Literature and Art”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Σκρέκα Ιωάννα, Σακοράφα Μαρία

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: “Η πόλη της Πρέβεζας και η αρχιτεκτονική της”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Παφίλη Κατερίνα, Καρανάτσιου Αναστασία, Χατζηγεωργιάδης Γιώργος

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: “Ακαδημία ξεναγών: Οι μικροί προσκυνητές”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Νικολαΐδου Δέσποινα, Αμαραντίδου Ελισάβετ, Τζορβατζή Νίκη

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ E-TWINNING: “Πολιτιστική Κληρονομιά”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Τζημούρτα Πολυξένη, Παπαθανασίου Μακεδονία

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ E-TWINNING: “Η Τέχνη ως αποτέλεσμα της Ανακύκλωσης”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Δημητριάδη Αναστασία, Σταθοπούλου Νικολέτα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ E-TWINNING: “Let’s Christmas”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Μουστάκα Θεοδώρα, Σακοράφα Μαρία

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ E-TWINNING : “Τα αρχοντικά της περιοχής μας”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Σταθοπούλου Νικολέτα σε σύμπραξη με το 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ: “Το κυνήγι της γνώσης”

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Ουζουνίδου Ιωάννα, Σταθοπούλου Νικολέτα

Θερμά συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για τον συντονισμό, την οργάνωση και το άρτιο αποτέλεσμα των προγραμμάτων! Συγχαρητήρια στις ομάδες των μαθητριών και μαθητών μας που συμμετείχαν με ενθουσιασμό στα προγράμματα και εργάστηκαν με υπευθυνότητα και ομαδοσυνεργατικό πνεύμα!