ΕΝΑ… ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ!

Με μια εξαιρετική παράσταση, το εμβληματικό για την ιστορία του νεοελληνικού θεάτρου έργο του Ιάκωβου Καμπανέλλη, “Το Μεγάλο μας Τσίρκο“, η θεατρική ομάδα του Σχολείου μας άνοιξε τη Δευτέρα, 11 Απριλίου 2016, το 9ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου.

IMG_3610

Οι μαθητές μας, εκτός από το θερμό και παρατεταμένο χειροκρότημα των θεατών, απέσπασαν εξίσου θερμά σχόλια και κριτικές για την κατά κοινή ομολογία θαυμάσια εμφάνισή τους στο κατάμεστο Δημοτικό Θέατρο της Κορίνθου. Οι ερμηνείες των μικρών ηθοποιών συγκινητικές, εξαιρετικές και αποτέλεσμα μιας μακράς, κοπιαστικής αλλά και γεμάτης ενθουσιασμό προετοιμασίας, που έγινε με την καθοδήγηση της κ. Κ.Κουντούρη, η οποία είχε την επιμέλεια για τη μουσική αλλά και τη σκηνοθεσία της παράστασης. Επιπλέον, τα εμπνευσμένα σκηνικά της εικαστικού και καθηγήτριας του 3ου Γυμνασίου, κ. Ν. Γκογκάκη, καθώς και τα οπτικοακουστικά ντοκουμέντα που προβλήθηκαν κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας από την κ. Μ. Γεωργούδη συντέλεσαν ώστε το τελικό αποτέλεσμα να θυμίζει περισσότερο επαγγελματική παράσταση, παρά ερασιτεχνική προσπάθεια!

Στην παράσταση έλαβαν μέρος με αλφαβητική σειρά οι μαθητές:

Αναστασίου Νίκη, Βασιλάκης Άγγελος, Δρόσου Βασιλική, Ζμπάινου Χαρά, Κέρρι Μαρία, Λέκκας Δημήτρης, Μακάι Ματίλντα, Μαρτζώνη Αλεξάνδρα, Μέριανου Ελίνα, Μπετσίστα Αγγελική, Μπινιάρη Δήμητρα, Μπότση Μαρία, Νικολάου Πετρούλα, Οικονόμου Ευαγγελία, Πανταζή Ιωάννα, Πιτσίκος Γιώργος, Ρούσση Ελισσάβετ, Στεργίου Ηλιάννα, Τρίμης Μάριος, Τσαντήλα Ολυμπία, Τσίλης Νείλος, Τσίρτση Ιωάννα, Τσούνη Ελπίδα.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές αλλά και τους καθηγητές που εργάστηκαν για αυτή τη σπουδαία παράσταση!

Ιδιαιτέρως, στους μαθητές μας ευχόμαστε πάντα με ενθουσιασμό και ακάματη διάθεση να αγωνίζονται στη ζωή τους και να προοδεύουν! (Σ.Γ.)