Αγιασμός σχολικού έτους 2021 – 2022

Αγαπητοί μαθητές και αγαπητές μαθήτριες, γονείς και κηδεμόνες,

το πρώτο κουδούνι της φετινής χρονιάς θα χτυπήσει για τον αγιασμό τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου στις 10.00 π.μ.! Οι μαθητές και οι μαθήτριες παρακαλούνται να βρίσκονται στον χώρο του σχολείου στις 09.30 π.μ., προκειμένου να λάβουν τις σχετικές οδηγίες από τους / τις εκπαιδευτικούς του σχολείου. Η τελετή θα ολοκληρωθεί στις 10.30 π.μ., οπότε και οι μαθητές θα αποχωρήσουν.

Οι κανόνες και οι ώρες λειτουργίας του σχολείου θα ανακοινωθούν την ίδια μέρα αναλυτικά.

Η είσοδος των μαθητών θα γίνεται υποχρεωτικά με μάσκες. Οι γονείς θα παραμείνουν έξω από τον αύλειο χώρο του σχολείου. Η διενέργεια αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self-test) είναι υποχρεωτική για τους/τις μαθητές/τριες όλων των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Εξαιρούνται του μέτρου, τα παιδιά που έχουν ιστορικό νόσησης εντός του τελευταίου 6μήνου. Η είσοδος των μαθητών/μαθητριών στο σχολείο γίνεται με επίδειξη και όχι προσκόμιση βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος.