Ημέρα σχολικού αθλητισμού 2018

Αποδεικνύοντας την αγάπη μας για τον αθλητισμό και γενικότερα τη φυσική άσκηση γιορτάσαμε και φέτος την ημέρα σχολικού αθλητισμού οργανώνοντας και πραγματοποιώντας την Πέμπτη 11 Οκτωβρίου μια ημερήσια εκδρομή στο αθλητικό πάρκο Web Active Park, όπου γευτήκαμε για μια ακόμη φορά τη χαρά της άθλησης και γυμναστήκαμε δοκιμάζοντας  διάφορα παιχνίδια και αγωνίσματα, κάποια πιο κλασικά και γνωστά κι αλλά πιο ιδιαίτερα,  σύμφωνα με τις οδηγίες έμπειρων εκπαιδευτών και γυμναστών. Αφού παραλάβαμε στο τέλος ένα βραβείο- αναμνηστικό της εκδρομής μας και δηλωτικό του μηνύματος των ωφελειών της άσκησης, επιστρέψαμε εξαντλημένοι μεν, ικανοποιημένοι δε στο σχολείο μας. Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για την επόμενη σχολική χρονιά!