ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

Στο πνεύμα των ημερών το σχολείο μας γέμισε πασχαλινές κατασκευές, ζωγραφιές, λαμπάδες, μυρωδιές, μελωδίες και όμορφα χαμόγελα. Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς του Δημοτικού Σχολείου Γερανίου που με τόσο μεράκι ασχολήθηκαν κι αυτή τη φορά. Ευχόμαστε σε όλους Καλό Πάσχα με υγεία και αγάπη!!!

1 6 2 5 3 4 4 4 5 2 6 2 7 1 8 1 9 1 10 1 11 12 13 14 15

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ ΧΑΝΙΩΝ

Τα αγαπημένα μας παιδιά αυτές τις άγιες μέρες δεν ξεχνούν τις γιαγιάδες και τους παππούδες τους.
Με πολλή αγάπη δημιούργησαν λαμπάδες και καρτούλες για να τις προσφέρουν στο Δημοτικό Γηροκομείο Χανίων.
Ευχόμαστε στους φιλοξενούμενους και στο προσωπικό του Γηροκομείου Καλό Πάσχα με υγεία, αγάπη και ελπίδα!!!

ΛΑΖΑΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗ Β΄ ΤΑΞΗ

Σάββατο του Λαζάρου αύριο και δε θα μπορούσαν να λείπουν τα λαζαράκια. Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές της Β τάξης και στη δασκάλα τους Γιόλα Βαρδακούλη που τηρούν τα έθιμα. Και του χρόνου!!!

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

Η άθληση πηγή ποιότητας ζωής….Συμμετοχή της Ε τάξης του σχολείου μας στους σχολικούς αγώνες χειροσφαίρισης (handball). Καλή δύναμη και καλή επιτυχία στα παιδιά. Ευχαριστούμε θερμά τη γυμνάστριά μας Θωμαή Μαδεντζόγλου για όσα προσφέρει στους μαθητές του Δημ. Σχ. Γερανίου.