ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ

Καλημέρα σας

Εκ μέρους της εταιρείας DOLE HELLAS βεβαιώνουμε ότι το δημοτικό σχολείο 3ο Γαστούνης έλαβε μέρος στο πρόγραμμα (Υγιεινή διατροφή )το οποίο και εκτελείται

σε πανελλήνια βάση στα δημοτικά σχολεία .

Ελπίζουμε και την επόμενη χρονιά να μας φιλοξενήσετε στο αντίστοιχο πρόγραμμα.

στην διάθεσή σας

Andreas Zafiropoulos

ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΣΦΑΛΩΣ ΠΟΔΗΛΑΤΩ

Αξιότιμε κύριε Πανουτσόπουλε.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τόσο εσάς όσο και το εκπαιδευτικό προσωπικό και τους μαθητές του σχολείου σας, 3ο Δημοτικό σχολείο Γαστούνης,  που μας δεχθήκατε στο σχολείο σας ώστε να υλοποιήσουμε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ασφαλώς Ποδηλατώ» στους μαθητές των τάξεων Δ, Ε και Στ.

Το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας «Πάνος Μυλωνάς» σας ευχαριστεί και παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία η ενημέρωση.

Με εκτίμηση,

Αφροδίτη Γκαμπούρη
Κοινωνιολόγος, MSc,
Υπεύθυνη Παραρτήματος Δυτικής Ελλάδας
Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας Ι.Ο.ΑΣ. «Πάνος Μυλωνάς»

ΣΚΑΚΙ

Διοργανώθηκε και φέτος στο σχολείο μας, το 2ο πρωτάθλημα σκάκι υπό την επίβλεψη του κ. Θωμά Αγραφιώτη.

Τα παιδιά που συμμετείχαν, ύστερα από μαθήματα σχετικά με τους κανόνες, έδωσαν < σκληρούς> αγώνες για να περάσουν στον επόμενο γύρο.

Υπήρχε  το  πρωτάθλημα των μεγάλων (Ε’- ΣΤ΄) και των μικρώ ( Β’-Γ’-Δ’).

Πρωταθλητής στους μεγάλους αναδείχθηκε ο Διονύσης Μπουκουβάλας και στους μικρούς ο Θεοτόκης Ανδρικόπουλος, τους οποίους και συγχαίρουμε.

Αξίζει να αναφερθεί ότι τα βραβεία – δώρα, που απονεμήθηκαν σε όλους, ήταν δωρεά του κ. Αγραφιώτη !

Ευχόμαστε του χρόνου να δείξουν οι μαθητές το ανάλογο ενδιαφέρον και να υλοποιηθεί το πρόγραμμα με την ίδια επιτυχία!!!

ΓΙΟΡΤΗ  ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ

Μετά από 3 χρόνια (λόγω  του covid-19) έγινε και πάλι στο σχολείο μας η γιορτή αποφοίτησης για τη ΣΤ’ τάξη.

Μέσα σε ιδιαίτερα φορτισμένο συγκινησιακά κλίμα, τα παιδιά αποχαιρέτησαν το σχολείο παίρνοντας το λόγο και λέγοντας τις σκέψεις τους για τα χρόνια που πέρασαν.

Ήταν ιδιαίτερο γιατί μαζί τους τελείωσε την καριέρα του και ο κ. Πανουτσόπουλος, διευθυντής του σχολείου, αφού συνταξιοδοτείται.

Μέσα από τα τραγούδια, τους χορούς και τα παιχνίδια, συγκινηθήκαμε, θυμηθήκαμε στιγμές, δισκεδάσαμε μαζί με τα παιδιά…

Καλή επιτυχία στο καινούριο τους ξεκίνημα και να μην ξεχνάνε ότι πάνω απ’ όλα είναι να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι!!!