ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΕΔΕΣΣΑ ΤΩΝ ΤΑΞΕΩΝ Ε, ΣΤ

Μια εξαιρετική εμπειρία στο “φρύδι” της Έδεσσας και στον φιλόξενο χώρο του ΚΠΕ Έδεσσας -Γιαννιτσών είχαν οι μαθητές/τριες της Έ και ΣΤ τάξης του σχολείου μας!
Μια εμπειρία γεμάτη χρώματα, εικόνες, μυρωδιές και ήχους στους δρόμους και τις παραποτάμιες διαδρομές της πόλης των νερών!
Περιβάλλον και πολιτισμός σε συνδυασμό με τις γνώσεις και την εμπειρία των οδηγών και εμπνευστών των προγραμμάτων κ. Ελισσάβετ Φράγκου , -Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων Α/θμιας Εκπαιδευσης Πέλλας- καθώς και του κ. Θοδωρή Παπαϊωάννου και της κ. Δέσποινας Καραδήμου -εκπαιδευτικών του ΚΠΕ Έδεσσας- Γιαννιτσών-, μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί περιπλανηθήκαμε, μάθαμε, παίξαμε, διασκεδάσαμε, εξερευνήσαμε, τραγουδήσαμε!
εδεσσα

Σας ευχαριστούμε θερμά για την ευκαιρία που μας δώσατε να “δούμε και να ακούσουμε” τον πολιτισμικό και περιβαλλοντικό πλούτο της πόλης της Έδεσσας και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για την άνοιξη!!!
εδεσσα1 εδεσσας