10η ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ “Η ΚΙΝΗΣΗ ΔΙΝΕΙ ΖΩΗ”

Την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου γιορτάσαμε την 10η Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού: “Η ΚΙΝΗΣΗ ΔΙΝΕΙ ΖΩΗ“.  Στόχος είναι η ανάδειξη της ωφελιμότητας της άθλησης στη σωματική και πνευματική υγεία εφ΄ όρου ζωής. Η γυμνάστρια του σχολείου μας κα. Καχιρμάνη Ευαγγελία συνδιοργάνωσε με τους προπονητές του “ΕΘΝΙΚΟΥ”  μια όμορφη ημέρα όπου συμμετείχαν όλοι οι μαθητές μας σε διάφορα αθλήματα: μπάσκετ, ποδόσφαιρο, στίβο και σκυταλοδρομία, στο γήπεδο “ΦΩΤΗΣ ΚΟΣΜΑΣ.

DSCN3719

Να ευχαριστήσουμε θερμά το σωματείο του Εθνικού και ξεχωριστά έναν έναν τους προπονητές του Εθνικού για τη μύηση των μαθητών μας στα αθλήματα της καλαθοσφαίρισης, ποδοσφαίρου και στίβου, καθώς επίσης και τον Δήμο Αλεξανδρούπολης για την παραχώρηση του σταδίου “Φώτης Κοσμάς” .

DSCN3674

DSCN3676