Νέα αναβολή Αγιασμού_Τηλεκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες,

Με απόφαση των δημάρχων της Περιφερειακής Ενότητας Λάρισας, μετά την εισήγηση του συντονιστικού, τα σχολεία θα παραμείνουν κλειστά μέχρι και την Τετάρτη 27/9, λόγω της αναμενόμενης κακοκαιρίας στη Θεσσαλία.

Άρα, ο αυριανός Αγιασμός και η διανομή βιβλίων στους μαθητές και τις μαθήτριες αναβάλλονται μέχρι νεωτέρας.

Είναι στις προθέσεις των Δ/νσεων Εκπαίδευσης να γίνει τηλεκπαίδευση την Τρίτη και την Τετάρτη.

Αύριο θα σας αποσταλούν ηλεκτρονικά οι διευθύνσεις webex (link) των εκπαιδευτικών και το πρόγραμμα λίγων ωρών για την Τρίτη και την Τετάρτη.

Η όλη οργάνωση της εξ αποστάσεως διδασκαλίας γίνεται πολύ βιαστικά, γι’ αυτό δε χρειάζεται να αγχωθείτε, ούτε εσείς ούτε οι μαθητές/-ήτριές μας. Είμαστε αισιόδοξοι ότι θα καταφέρουμε να συνδεθούμε διαδικτυακά με τα παιδιά και να επιλύσουμε από κοινού τυχόν προβλήματα. Το έχουμε πραγματοποιήσει επιτυχώς σε καιρό της πανδημίας.

Να είστε όλοι ασφαλείς! Καλό βράδυ!

Η Διευθύντρια του 36ου Δημοτικού Σχολείου

Βασιλική Αργύρη