Ανακοίνωση – Αγιασμός

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,
Ο  Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024  θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 9.30 π.μ. στο προαύλιο του σχολείου μας.

Την ίδια μέρα θα δοθούν στους/στις μαθητές/τριες τα βιβλία. Για τον λόγο αυτό τα παιδιά θα προσέλθουν 9:20 π.μ με τσάντες, προκειμένου να παραλάβουν τα σχολικά βιβλία της χρονιάς. Οι Γονείς & Κηδεμόνες μπορούν να παρακολουθήσουν τον Αγιασμό και να παραμείνουν μετά το πέρας του  Αγιασμού για να παραλάβουν τα παιδιά τους.

Η  Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 36ου Δ.Σ. Λάρισας  εύχονται σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καθώς και σε όλους τους Γονείς & Κηδεμόνες  Καλή και δημιουργική Σχολική Χρονιά, με υγεία και χαρά!

Η Δ/ντρια και οι εκπαιδευτικοί του 36ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας του Σχολείου

“Καλή σχολική χρονιά”

Σχολικοί τροχονόμοι

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Όσοι ενδιαφέρονται για τις θέσεις των Σχολικών Τροχονόμων του 36ου και 5ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας μπορούν να προσέλθουν στους Δ/ντές των παραπάνω Σχολείων να υποβάλλουν σχετική αίτηση και να προσκομίσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά από 1/9/2023 έως 6/9/2023 και ώρα 14.00.

Η διευθύντρια του 36ου ΔΣ Λάρισας

Βασιλική Αργύρη