ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ

Ξεκίνησε το Σχολικό Πρωτάθλημα Ανακύκλωσης που διοργανώνει ο  Δήμος Ιωαννιτών (Followgreen.gr/ioannina) “Πάμε Ανακύκλωση”, στο οποίο συμμετέχει και το νηπιαγωγείο μας. Το σχολικό πρωτάθλημα υλοποιείται υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων και σε συνεργασία με την ΕΕΑΑ (σύστημα ανακύκλωσης στο μπλε κάδο), την ΑΦΗΣ (σύστημα ανακύκλωσης μπαταριών) και το πρόγραμμα ανακύκλωσης αλουμινίου ‘’Κάθε Κουτί Μετράει’’ και απευθύνεται στους μαθητές όλων των δημοτικών και των νηπιαγωγείων του Δήμου Ιωαννιτών, για τη σχολική χρονιά 2021-2022.

Γίνετε μέλη του Followgreen και κάντε δωρεά πόντων στο νηπιαγωγείο μας ή συλλέξτε ανακυκλώσιμα υλικά και φέρτε τα στους ειδικούς κάδους του νηπιαγωγείου μας.  Για περισσότερες πληροφορίες  σας παραθέτουμε το παρακάτω ενημερωτικό υλικό: