Αναστολή λειτουργίας σχολείου λόγω υψηλών θερμοκρασιών

kausonas kairosΑναστολή λειτουργίας νηπιαγωγείων και δημοτικών σχολείων, Τετάρτη 12 και Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024, στον Δήμο Περιστερίου

Ο Δήμος Περιστερίου ενημερώνει ότι, λόγω καύσωνα, αναστέλλεται η λειτουργία των νηπιαγωγείων και των δημοτικών σχολείων της πόλης, την Τετάρτη 12 και την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024.
Η κατάσταση για την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2024 θα επανεκτιμηθεί την Πέμπτη ανάλογα με το δελτίο επικινδυνότητας της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας (ΕΜΥ).  Δείτε την ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του Δήμου Περιστερίου

Επομένως, το σχολείο αναστέλλει πλήρως τη λειτουργία του (πρωινή ζώνη, κανονικό πρόγραμμα, ολοήμερο πρόγραμμα και προγραμματισμένες εκδηλώσεις) για τις ημέρες Τετάρτη 12 και Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024.

Για τυχόν μεταφορά ή ακύρωση των προγραμματισμένων εκδηλώσεων (γιορτή ΣΤ και καλοκαιρινό παιχνίδι) θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση.