ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ eTwinning

Είχαμε την χαρά το σχολείο μας να συμμετάσχει στο εγκεκριμένο ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning με τίτλο: «Xmas around the world». Στο πρόγραμμα αυτό, το οποίο διοργάνωσε Νηπιαγωγείο από την Πολωνία,  συμμετείχαν 21 σχολεία από 10 διαφορετικές χώρες: Ελλάδα, Ρουμανία, Πολωνία, Γαλλία, Λιθουανία, Αγγλία, Αλβανία, Βουλγαρία, Ισπανία, Ιταλία. Το πρόγραμμα αφορούσε ανταλλαγή Χριστουγεννιάτικων ευχών, Χριστουγεννιάτικων καρτών που κατασκευάσαμε στην τάξη, Κάλαντα Χριστουγέννων, αλλά και ένα ebook το οποίο δημιουργήθηκε με τη συνεργασία όλων των των σχολείων.

στολιδια

Χριστουγεννιάτικα στολίδια

ΚΑΡΤΕΣ

Χριστουγεννιάτικες κάρτες