Εγγραφές στα Νηπιαγωγεία 2024-25

Εγγραφές μαθητών/τριών και όρια Νηπ/γείου 2023-24 - 2ο Νηπιαγωγείο Πανοράματος

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία γενικής παιδείας, για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση της Διευθύντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής υποβάλλουν οι γονείς/κηδεμόνες στο Νηπιαγωγείο που ανήκει το νήπιο-προνήπιο, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας τους και σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του Νηπιαγωγείου, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://proti-eggrafi.services.gov.gr/.

Φέτος εγγράφονται στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-25, μαθητές/τριες γεννημένοι/ες το 2020. Η εγγραφή του νηπίου στο δεύτερο έτος του Νηπιαγωγείου γίνεται αυτεπάγγελτα.

Παραθέτουμε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας αναφορικά με τις εγγραφές στα Νηπιαγωγεία τη σχολική χρονιά 2024-25 και τη διαδικασία.

Λήψη αρχείου

Παρακάτω παραθέτουμε τα όρια και τις διευθύνσεις όλων των Νηπιαγωγείων των Πεύκων.

Λήψη αρχείου

Προσοχή: Μπορείτε να επικοινωνείτε τηλεφωνικά με το σχολείο για τυχόν απορίες καθημερινά 13:15-14:00 μ.μ στο τηλέφωνο 2310674918.