Επιμορφώσεις εκπαιδευτικών της σχολικής μας μονάδας.

-Συμμετοχή  σε σεμινάριο ενδοσχολικής επιμόρφωσης από το Νηπιαγωγείο Ριζαριού Τρικάλων με θέμα « Αειφόρο σχολείο: Προϋποθέσεις επιτυχούς πιστοποίησης » την Τρίτη 10-10-2023   18.00-21.00

-Συμμετοχή στην διαδικτυακή εκδήλωση με τίτλο «Καλλιεργώντας Περιβαλλοντική Συνείδηση» που διοργανώθηκε από το ΚΜΟΠ-Κέντρο Κοινωνικής Δράσης και Καινοτομίας, την Πέμπτη 16 Νοεμβρίου 2023 (15:00-17:00).

-Παρακολούθηση του επιμορφωτικού σεμιναρίου με θέμα: «Κλιματική αλλαγή και πολιτικές αντιμετώπισής της: ο ρόλος της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης», διάρκειας τεσσάρων (04) διδακτικών ωρών, το οποίο πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά στις 16 Απριλίου 2024 και διοργάνωσε η Πανελλήνια ένωση Εκπαιδευτικών για την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση (Π.Ε.ΕΚ.Π.Ε.), στο πλαίσιο του κύκλου σεμιναρίων με γενικό τίτλο «Περιβαλλοντική Εκπαίδευση για τις φυσικές καταστροφές και την Κλιματική Κρίση: Αναλαμβάνουμε δράση …»