ΔΩΡΕΕΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΑΙΓΕΑΣ

Τη σχολική χρονιά 2023-24,  δεχτήκαμε αρκετές δωρεές και καταφέραμε να ανανεώσουμε και να εμπλουτίσουμε τόσο τον τεχνολογικό και εκπαιδευτικό εξοπλισμό του νηπιαγωγείου, όσο και την σχολική βιβλιοθήκη. Εγκαταστήσαμε την τελευταία ημέρα της σχολικής χρονιάς 14 Ιουνίου 2024,  τους δύο διαδραστικούς  πίνακες, χορηγία του ιδρύματος ΑΙΓΕΑΣ.

448516466 386190477769425 4063871053048038168 n 448544534 1505329387069286 6491147876099356148 n

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΑΙΓΕΑΣ

θέλουμε να  εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στους παρακάτω  χορηγούς  και αρωγούς της σχολικής μας μονάδας.

• Την Αστική μη Κερδοσκοπική Εταιρεία Πολιτιστικού και Κοινωφελούς Έργου ΑΙΓΕΑΣ και συγκεκριμένα  τον κ. Μαρτίνο για την μεγάλη του χορηγία( ενός  ηλεκτρονικού υπολογιστή, ενός προτζέκτορα , δύο διαδραστικών πινάκων και  ενός  φορητού  συστήματος  ήχου  VONYX με ασύρματο μικρόφωνο, σύστημα karaoke,bluetooth/USB, ραδιόφωνο, τηλεχειριστήριο).
  • Την εταιρεία κατασκευών ¨Αυτοκινητόδρομος Αιγαίου Α.Ε.,¨ για την δωρεά ενός υπολογιστή desktop, οθόνη, πληκτρολόγιο και ποντίκι καθώς και ενός έγχρωμου εκτυπωτή.
  • Τη Library4all, για την χορηγία στο νηπιαγωγείο μας 23 παιδικών βιβλίων  για τον εμπλουτισμό της παιδικής σχολικής βιβλιοθήκης.
  • Την  εταιρεία vitex για την προσφορά της, 50 λίτρα λευκό πλαστικό χρώμα εσωτερικού χώρου.
  • Την εταιρεία ΙΚΕΑ, για την μεγάλη δωρεά σε εκπαιδευτικό υλικό και διάφορα  παιχνίδια.
  •  Τον κ. Κουρκάκη(plantoys), για την προσφορά στο νηπιαγωγείο μας επιτραπέζιων εκπαιδευτικών παιχνιδιών και παζλ.
  • Τον κ. Μάρκο Αναγνωστόπουλο, για την δωρεά πινακίδας- επιγραφής με την επωνυμία του σχολείου.
  • Τον επιπλοποιό κ. Θανάση Ζαμπούλη, για την κατασκευή 4 τραπεζιών και 8 παγκακιων  για την αυλή του νηπιαγωγείου , καθώς και τον γεωπόνο  κ.  Βασίλη Στρατίκη  για τα υλικά.
  • Τον Σύλλογο Γονέων και κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Μητρόπολης για το πιστόλι σιλικόνης, τον πλαστικοποιητή, τις δύο βαλίτσες, το κοντάρι με τις 12 κορδέλες για το γαιτανάκι, τα 18 σκουφάκια Αη Βαίλη και τα αντίστοιχα τριγωνάκια που δώρισαν στο νηπιαγωγείο μας.

Τέτοιες ενέργειες προσφοράς και αλληλοβοήθειας θεωρούμε ότι στις σημερινές εποχές θα πρέπει να αναδεικνύονται, ώστε να γνωρίζουν όλοι  ποιοι στηρίζουν με τις πράξεις τους, το μέλλον ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ και των τοπικών κοινωνιών.

Προσβλέπουμε στην εθελοντική σας αρωγή μελλοντικά και σας ευχόμαστε ολόψυχα ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, Υγεία και Ευημερία σε σας και στις οικογένειές σας!