ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ Make-A-Wish  (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος)

Αγαπητοί γονείς, φέτος το νηπιαγωγείο μας για πρώτη φορά συμμετέχει στο πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής, το οποίο υλοποιείται για 23η χρονιά με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων (αρ.πρωτ. Φ.2.1/ΜΓ/68152/126587/Δ7 & Φ.14/118351/ΦΔ/125759/Δ1).

Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) εκπληρώνει τις πιο βαθιές επιθυμίες παιδιών 3-18 ετών που νοσούν από μία πολύ σοβαρή ασθένεια. Μια ευχή δεν είναι απλά μια ευχή, είναι πολλά παραπάνω. Είναι φως στο σκοτάδι. Είναι ο τρόπος να ξαναγίνει ένα παιδί, παιδί.  Δίνεται η δυνατότητα σε κάθε μαθητή με το συμβολικό ποσό των 2€ να αποκτήσει το δικό του Αστέρι της Ευχής και να βοηθήσει ένα παιδί που μάχεται για τη ζωή του. Το πιο σημαντικό είναι ότι φέτος έχουν την ευκαιρία να «επικοινωνήσουν» με τα παιδιά ευχής και να τους γράψουν μηνύματα αγάπης και ελπίδας σε μία αποσπώμενη καρδιά. Οι καρδιές μπορούν να σταλούν πίσω στα παιδιά ευχής μέσω του Οργανισμού, σε ένα δείγμα συμπαράστασης και αγάπης. Όλοι μαζί, γονείς, εκπαιδευτικοί, μαθητές, θα καταφέρουμε με την προσφορά μας να στείλουμε το πιο ελπιδοφόρο μήνυμα της ζωής!!!

make a wish